Jak si nalepit samolepku na své auto

Chcete si svůj vůz ozvláštnit a chcete aby vypadalo originálně? Své auto si můžete zkrášlit samolepkou – wrap autofólií. Jak na to? Tak na to vám odpoví následující příspěvek.

Čistota plochy 

Před nalepením samolepky prostor očistěte od mastnot a nečistot. Využít můžet například líh. Jestliže chcete si nalepit na auto samolepky menších rozměrů, můžete lepit na sucho. Buďte ale opatrní. Při lepení nasucho se přilepené samolepky jen s těží odlepí, aniž by vám neponičily povrch auta. Samozřejmě lepení na sucho je ideální při lepení na sklo. Výhodou lepen na sklo je, že samolepka lze snadno odlepit a můžete ji podle potřeb upravit. Pokud lepíte clonítko na sklo ve předu, někdo by vám měl pomoci. Společně lepte od prostřed a po té “hlaďte” pruh do stran. Pak vlnky, které se vyskytnou “dohlaďte”. Vyzkoušejte také jemnou stěrku, aby nedošlo k poškrábání. Proto buďte pečliví, ať nepoškrábete povrch vozu, stejně jako dbáte pečlivě například o své pneu či alu kola.

Velké samolepky

Pokud máte samolepky velkých rozměrů, nachystejte si jarovou vodu do rozprašovače. Dejte pryč tvrdý papír ze samolepky, který je v podkladu. Lepidlo samolepky přetřete touto vodou. Tímto způsobem lepidlo nelepí. Získáte tím možnost přiložit samolepku na požadované místo. Na zprohýbání použijte fén nebo slabší výkon horkovzdušné pistole. Pozor, ať fólii nespálíte. Jakmile voda vyschne, samolepka je úplně přilepená a po té stačí jen uhladit kraje. Vaše auto bude vypadat jedinečně.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient