Auto na úvěr, nebo hotově? Co je výhodnější?

Chtěli byste si koupit nový, nebo jiný ojetý automobil? Přemýšlíte, zda vám vystačí peníze v hotovosti, nebo si raději půjčíte? Než si požádáte o půjčku, měli byste si přečíst pár základních informací o tom, co vám vůbec finanční trh nabízí. V dnešním článku se na půjčku podíváme podrobněji.

Ještě před několika lety si mohly fyzické osoby vybrat jako formu financování svého automobilu leasing. V roce 2011 však leasingové společnosti ze svého portfolia produktů leasing pro fyzické osoby odebraly. Důvodem je, že byl změněn zákon o spotřebitelském úvěru, který neumožňuje poskytovat leasing fyzickým nepodnikajícím osobám. Místo něj si mohou fyzické osoby zřídit pouze půjčku na auto. A půjčka na auto bez ručení je dnes stále žádanější.

V současné době si můžete nové vozidlo koupit buď hotově, nebo prostřednictvím půjčky. A půjčka se ještě rozděluje na finančním trhu na účelovou a neúčelovou.

Jaké jsou rozdíly mezi půjčkami?

Chcete-li si koupit pouze konkrétní vozidlo, například Volkswagen Passat, požádejte si o účelový úvěr, u něhož musíte počítat s náročnější administrativou. Ale náročnější administrativa určitě stojí za to, protože se vám dostane lepší úroková sazba. Bance, u které si budete půjčovat, musíte předložit smlouvu a fakturu. Některé banky převádí peníze přímo na účet prodejce, a to ihned po předložení faktury. Díky tomu si zajistí, že peníze nevyužijete na nic jiného.

Jestliže ale potřebujete z peněz financovat i něco jiného, například koupit pneumatiky, v takovém případě se vám nabízí neúčelová půjčka, u které nemusíte nic dokládat. Zde je ale potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou, ale peníze využijete na cokoliv.

V současné době finanční instituce v rámci půjčky nabízí až jeden milion korun. Ale výše půjčky je dána také vaší bonitou a zajištěním. Některé banky požadují zajištění, jiné požadují akorát dostatečně vysoký příjem. Finanční trh je rozmanitý a na své si přijde opravdu každý.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient