Několik rad pro prodej vozu

Patříte ke šťastlivcům, kteří se právě chystají splnit si svůj sen o nákupu zbrusu nového automobilu? Nebo vás prostě situace nutí k pořízení nového vozidla, protože to stávající jednoduše už dosluhuje?
Ať tak či onak, někteří z vás budou jistě řešit otázku, jak naložit se svým současným automobilem. Nechme teď stranou variantu, že se stane druhým autem do domácnosti a zaměřme se na možnosti, kterými se můžete staršího vozu zbavit.

Pozor, ať nenaletíte

Připadá v úvahu prodat jej prostřednictvím individuální nabídky – inzercí jakéhokoli druhu. Může se vám samozřejmě povést prodat tímto způsobem vůz zcela hladce a za cenu, jakou si představujete, dost je však také těch, kterým po takové zkušenosti zbývají v lepším případě jen oči pro pláč, v tom horším dokonce i popotahování ze strany úřadů či policie. Opravdu totiž není málo lidí, kteří naletí podvodníkům.
Mnoho z vás tak bude chtít využít služeb autobazaru se specializací na výkup aut. Pravda, musíte počítat s určitou provizí, renomovaný bazar vám však nabídne jistotu právního servisu a také splnění všech úředních náležitostí, lze najít i bazary, která za vás vyřeší prodej vozu komplexně.

Poraďte se

Určitou představu o částce, kterou chcete za svůj vůz utržit, jistě máte. Mnohdy se však stane, že majitel není úplně objektivní a svůj vůz by tak prodal buď nevýhodně, nebo jej vinou příliš nadhodnocené ceny učinil neprodejným.

Hezký interiér zaujme

Zaměřte se nad možnostmi, jak své šance na prodej vozu zvýšit. Velmi přitažlivě působí na potenciální kupce hezký a čistý interiér. Auto s nablýskanou karosérií, čistými zrcátky a vykartáčovanými potahy zkrátka dělá mnohem lepší dojem.

Nezkoušejte lhát

Někteří prodávající v touze po vyšším zisku zkoušení na kupující různé menší či větší finty. Zde vás však musíme důrazně upozornit, že maskovat vady či přímo uvádět nepravdivé údaje se vám může v konečném důsledku opravdu nevyplatit. Kupující může v lepším případě požadovat slevu či se domáhat odstoupení od kupní smlouvy, v tom horším vás čeká vysvětlování na policii poté, co na vás bude podáno trestní oznámení.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient