Kde a jak koupit ojetý vůz?

Současný automobil vám už nevyhovuje? Chcete si koupit další ojetý automobil, který vám bude sloužit několik dalších let? V takovém případě se budete rozhodovat, kde a jak automobil vůbec koupit. Nabízí se vám autobazar, inzerát, nebo dovoz ze zahraničí. V dnešním článku se podíváme, kde a jak se dá ojetý automobil koupit.

V současné době existuje spousta možností, jak koupit ojetý automobil. Ale i přesto spousta lidí váhá, přemýšlí, rozhoduje se, protože koupě ojetého vozidla je nákladnou položkou. A kdo by chtěl koupit zajíce v pytli, jak se lidově říká? Každá varianta má svá pro a proti. Jak vybrat správnou možnost a zaručit si dobrou koupi?

Hned na začátku musíme podotknout, že ať už koupíte ojeté vozidlo kdekoliv, nikdy si nemůžete být stoprocentně jisti, že provádíte dobrou koupi. Ne proto, že by mohl být prodávající podvodník, ale jedná se o použitou věc a nikdy nevíte, jaké závady se opět objeví. Ale rizika můžete eliminovat, a to nejméně rizikovou koupí ojetého automobilu.

Nákup ojetého auta na inzerát

Nejrizikovější způsob, jak si koupit ojeté auto, je inzerát. V inzerátech se totiž často objevují vozidla, která mají technickou či právní závadu, jsou zde drahé náhradní díly. V inzerátech se často objevují ta vozidla, která velké autobazary odmítly. Majitelé těchto vozidel se snaží uspět buď v menších autobazarech, nebo automobil nabízí sám prostřednictvím inzerátů na internetu, v tisku a podobně. Jestliže využijete výkup vozidel a prodáte své současné auto, pak se rozhodně pro koupi vozidla přes inzerát nerozhodujte. Nemáte zde téměř žádnou jistotu, že se nejedná o havarovaný vůz.

Koupě auta v zahraničí

Další variantou je koupě automobilu v zahraničí. V minulosti se koupě vozidla v zahraničí opravdu vyplatila. Nejčastěji lidé jezdili do Německa, Holandska či Belgie. Ale jelikož se v České republice rozšířila nabídka kvalitních ojetých vozidel, spousta Čechů se raději rozhoduje pro pohodlnější koupi automobilu v tuzemsku. S koupí zahraničního automobilu jsou dnes spojeny spíše starosti – náročná administrativa. A jejich cena už není tak výhodná, jak tomu bylo v minulosti.

Koupě automobilu v autobazaru

Nejbezpečnější formou, jak si koupit ojetý vůz, je autobazar. Je lepší se zaměřit na autobazary, které nabízí záruku a garanci. Tuto možnost často nabízí velké autobazary, které mají bohatou nabídku ojetých automobilů. Ale při koupi ojetého auta v bazaru byste si také měli dávat pozor. Ne všechny autobazary jsou spolehlivé a férové.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek: Webklient